obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Dlaczego czasem powinieneś unikać serwisów ogłoszeniowych podczas szukania pracy? Jakie są lepsze alternatywy?

Dlaczego czasem powinieneś unikać serwisów ogłoszeniowych podczas szukania pracy? Jakie są lepsze alternatywy?

Przepełniony rynek.

Serwisy ogłoszeniowe publikują dużą ilości ofert pracy, przez co trudno jest poszczególnym osobom poszukującym pracy

a) znaleźć tę najciekawszą

b) wyróżnić się i zostać zauważonym.

Niedokładne opisy stanowisk.

Opisy stanowisk na portalach pracy mogą być często mylące lub niedokładne, co prowadzi do rozczarowania lub frustracji osób poszukujących pracy.

Brak osobistej więzi.

Na portalach ogłoszeniowych brakuje osobistych kontaktów i możliwości budowania relacji, które są często kluczowe dla zdobycia pracy.

Ograniczona widoczność.

Serwisy ogłoszeniowe mogą nie przedstawiać pełnego obrazu kultury organizacyjnej firmy, jej wartości i środowiska pracy, co utrudnia osobom poszukującym pracy ocenę, czy dana firma jest dla nich odpowiednia.

Nacisk na ilość nad jakością.

Serwisy ogłoszeniowe często przedkładają ilość nad jakość, co prowadzi do przesycenia przeciętnymi ofertami pracy i utrudnia dostrzeżenie najciekawszych ofert.

Jakie są lepsze alternatywy do szukania pracy?

Rozmowy z rekruterem:

Kontakt z rekruterem np. z Tap.Talent daje możliwość rozmowy na temat dostępnych ofert pracy, profilu pracodawcy i rynkowych uwarunkowań. Rozmowa z rekruterem pozwala uzyskać wgląd w rynek pracy.

Networking:

Budowanie relacji z ludźmi z branży i docieranie do nich w poszukiwaniu ofert pracy może być skuteczną strategią poszukiwania pracy. Platformy zawodowo-branżowe takie jak GitHub, LinknedIN czy Facebook to doskonałe miejsce do nawiązania kontaktu z rekruterami potencjalnego pracodawcy i możliwość przesłania swojego CV.

Strony internetowe pracodawców:

Sprawdzanie stron internetowych firm bezpośrednio pod kątem ofert pracy może dać dokładniejszy obraz kultury firmy i otwartych stanowisk.

Programy poleceń pracowniczych:

Programy poleceń pracowniczych mogą zwiększyć szanse na zatrudnienie poprzez polecenie Cię przez obecnego pracownika na wolne stanowisko.

Organizacje i stowarzyszenia zawodowe: Dołączenie do organizacji zawodowych i stowarzyszeń może zapewnić dostęp do ofert pracy, wydarzeń i możliwości nawiązywania kontaktów.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.