obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Raporty wynagrodzeń w różnych branżach

Raporty Wynagrodzeń

Dostarczamy wiedzę i liczby dotyczące rynku pracy w obszarze IT, BPO/SSC, ecommerce, Gaming, Sprzedaży oraz rekrutacji i otoczenia biznesowego Twojej firmy.

Co to są raporty wynagrodzeń?

Raport wynagrodzeń to nic innego jak badanie, które gromadzi i analizuje dane dotyczące wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych. Raport zawiera zwykle informacje o wysokości
wynagrodzeń na konkretnych stanowiskach na danym terenie  lub w danej branży. Celem badania jest pomoc pracodawcom i pracownikom w określeniu trendów oraz zrozumieniu,
jakie są oczekiwania lub oferta finansowa kandydatów i firm w różnych branżach.

Dzięki raportom wynagrodzeń pracodawcy mogą lepiej zrozumieć, jakie warunki płacowe są oferowane przez konkurencyjne firmy i dostosować swoją ofertę wynagrodzeń, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników. Natomiast pracownicy mogą wykorzystać raporty wynagrodzeń do negocjacji warunków zatrudnienia oraz do oceny swojej pozycji na rynku pracy.

Raporty wynagrodzeń to cenne źródło informacji dla pracodawców, pracowników czy ubiegających się o zatrudnienie. Z takich opracowań można dowiedzieć się jakie trendy panują obecnie na rynku wynagrodzeń. Te raporty opracowywane są przez agencje pracy, firmy doradcze czy organizacje branżowe.

Skąd czerpie się dane do raportów wynagrodzeń?

Dane do raportu mogą pochodzić z różnych źródeł. Najbardziej miarodajne oraz oddające rzeczywistą sytuację na rynku wynagrodzeń są dane płacowe otrzymywane bezpośrednio od
pracodawców, drugie to te tworzone na podstawie informacji zebranych w trakcie procesów rekrutacyjnych, często jednak informują o oczekiwaniach, a nie faktycznych zarobkach
kandydatów do pracy.

Typowe badanie składa się z trzech zasadniczych etapów: zbierania, statystycznej obróbki i opracowania danych.

– Chcesz wiedzieć jak konkurencyjne oferowane przez Twoją organizację wynagrodzenie, względem oczekiwań finansowych kandydatów?
– Chcesz poznać ofertę Twojej bezpośredniej konkurencji?
– Chcesz wiedzieć, co zaoferować, aby być pracodawca z wyboru dla kandydatów?

Kto opracowuje raporty wynagrodzeń?

Raporty wynagrodzeń są zwykle opracowywane przez firmy doradcze, agencje pracy, organizacje branżowe lub agencje rządowe. Firmy doradcze specjalizujące się w analizie rynku pracy i wynagrodzeń zwykle mają zespół ekspertów zajmujących się zbieraniem i analizą danych dotyczących wynagrodzeń w różnych sektorach i branżach. Na podstawie zebranych danych, eksperci opracowują raporty wynagrodzeń.
Organizacje branżowe również mogą przygotowywać raporty wynagrodzeń, które dotyczą specyficznych branż lub sektorów. W takim przypadku, dane zbierane są przez organizacje branżowe z różnych źródeł, takich jak ankiety, bazy danych lub dane publiczne, a następnie są analizowane i opracowywane w formie raportu.

Jeśli poszukujesz rzetelnych danych, aby wesprzeć swoje plany biznesowe, napisz do nas i porozmawiajmy o tym, jak zespół Tap.Talent może pomóc Twojej organizacji.

 

Zobacz: Raport Płacowy 2023

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.