obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
3 nieoczywiste pomysły na wigilię firmową

3 nieoczywiste pomysły na wigilię firmową

O świątecznej imprezie firmowej pomyśl jak o evencie, a nie jak o jednym ze służbowych spotkań. Wspólne przygotowywanie wigilijnych potraw, wzajemne wręczanie sobie prezentów i inne firmowo-bożonarodzeniowe klasyki to dopiero początek. Zobacz, jak wyczarować w firmie świąteczną atmosferę bez dużego budżetu. Zasada numer jeden - planując świąteczna imprezę firmową zadbaj o to, by nie była to kolejna męcząca tradycja i jeden z szeregu zawodowych obowiązków. 

Wielokulturowe święta

Boże Narodzenie to nie tylko renifery i św. Mikołaj (którego znany dziś praktycznie wszystkim wizerunek pochodzi tak naprawdę z… reklamy Coca Coli). W różnych zakątkach świata celebrowane są zupełnie inne niż w Polsce zwyczaje świąteczne. W Hiszpanii zamiast opłatkiem bliscy dzielą się chałwą, w Wielkiej Brytanii prezenty znajduje się w długich skarpetach, a nie pod choinką, a w Danii nie spożywa się smażonego karpia, lecz słodki ryż z cynamonem i pieczoną gęś… Ta różnorodność będzie dobrym punktem wyjścia dla firmowej zabawy. Możesz urządzić quiz wiedzy o świątecznych zwyczajach z innych krajów lub zorganizować wigilijne spotkanie, na którym pojawią się potrawy z różnych zakątków świata. Stanie się to nie tylko okazją do dobrej zabawy, lecz także sposobem na poszerzenie swoich horyzontów.

Wigilijna aktywność sportowa

Boże Narodzenie kojarzy się raczej z jedzeniem nie zawsze dietetycznych smakołyków niż ze sportem. A gdyby tak nieco odwrócić tradycję i zamiast pochłaniania kalorii – spalić je? W ramach przedświątecznej rozgrzewki można zachęcić pracowników do zimowych aktywności sportowych, takich jak wspólne wyjście na łyżwy. Ciekawym pomysłem będzie zorganizowanie nie do końca poważnego konkursu sportowo-świątecznego, jak slalom pomiędzy choinkami czy sztafeta z bombkami.

Świąteczny Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

A może zamiast prezentów i Mikołajów poświętujecie w gronie pracowników inne grudniowe święto? 16 grudnia przypada Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą, 17 grudnia to Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz, 21 grudnia to Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetek. Właściwie niemal każdy grudniowy dzień ma swoje nietypowe, i często bardzo zabawne i absurdalne, święto. Zamiast składania sobie grupowo świątecznych życzeń nad śledzikiem i barszczykiem, w Dzień Zamenhofa (Dzień Esperanto), przypadającego na 15 grudnia, możecie wspólnie nauczyć się nowych słówek w esperanto.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.