obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Rekrutacja managerów – jak do niej podejść?

Rekrutacja managerów – jak do niej podejść?

Pozyskiwanie przywódców – dlaczego jest to tak ważne?

Prowadzenie rekrutacji na stanowiska kierownicze to nie lada wyzwanie. To właśnie managerowie kierują zespołami, wpływają na efektywność pracy oraz kształtują kulturę i serce całej firmy.

Pozyskanie właściwych liderów to połowa sukcesu w tworzeniu dobrze działającej organizacji. Menadżerowie kształtują również długofalowy rozwój firmy, monitorują postępy i wspierają pracowników w osiągnięciu najlepszych wyników. Wpływają na kulturę organizacyjną firmy, która przyczynia się do zaangażowania zespołu i zwiększenia jego efektywności. 

Skuteczna rekrutacja na stanowiska kierownicze

Kluczem do skutecznej rekrutacji jest zdefiniowanie profilu potrzebnego nam kandydata. Zastanówmy się jakie umiejętności, cechy osobowości są niezbędne do wykonywania pracy jako manager. Z pewnością będzie to: doświadczenie branżowe, rozwinięte zdolności interpersonalne, umiejętność zarządzania zespołem itp. 

Rekrutacja managerów może polegać również na wykorzystywaniu relacji biznesowych. Sieci kontaktów potrafią dostarczyć cennych rekomendacji oraz skrócić drogę do poszukiwania idealnego kandydata na managera.

Zastanówmy się, czy lepiej wybrać rekrutację wewnętrzną czy zewnętrzną. Rekrutacja wewnętrzna może zmotywować i nagrodzić lojalnych pracowników, podczas gdy rekrutacja zewnętrzna może wprowadzić nowe perspektywy i świeże spojrzenie do naszej firmy. Którą wybierasz? Obie są tak samo wartościowe! 

Postarajmy się, aby proces rekrutacyjny był zróżnicowany – pozwoli to dokładnie ocenić potencjał kandydata na stanowisko liderskie. Stosujmy różnorodne metody. Oprócz rozmowy kwalifikacyjnej, wprowadźmy testy psychometryczne oraz studium przypadku. 

Czy to już wszystko?

Sukces rekrutacji managera nie kończy się na podpisaniu umowy. Kluczowe jest stworzenie odpowiedniego planu onboardingu, który przygotuje nowego kierownika do szybkiego dostosowania się do nowej sytuacji, nowego otoczenia. 

Po zatrudnieniu managera ważne jest, by utrzymać go w naszej firmie. Nie zapominajmy o skutecznych programach rozwoju, szkoleniach. 

Rekrutacja na stanowiska managerskie wymaga staranności i uwagi ze strony rekrutera. Wybór odpowiedniego lidera ma ogromne znaczenie dla sukcesu naszej organizacji. Przede wszystkim: nie śpiesz się. ☺ 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.