obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Programista SAP- kariera i zarobki.

Programista SAP- kariera i zarobki.

Programista SAP to obecnie jeden z najbardziej poważanych oraz dochodowych zawodów w branży IT. Jego głównym zadaniem jest dostosowanie systemu SAP do potrzeb konkretnego klienta/organizacji. 

Kim jest programista SAP

Jak każdy system informatyczny, również SAP potrzebuje programistów, a programista SAP w dzisiejszym świecie, to jeden z najbardziej poważanych, ekskluzywnych i dochodowych zawodów świata. Na renomę tego stanowiska wpływa kilka czynników, jak chociażby to, że do zadań SAP Developera nie należy jedynie programowanie, a znajomość szerokiej gamy technologii, których nie uczą w szkole.

Różnice między programistą a konsultantem SAP

 Jak już wspomniano programista SAP to osoba odpowiedzialna za wprowadzanie zmian w systemie SAP oraz dostosowywanie go do konkretnych potrzeb danego klienta. Czym więc różni się od konsultanta SAP? Różnica polega na tym, że konsultant SAP jest bliżej biznesu i odpowiada za przełożenie języka SAP na treści zrozumiałe dla osób nieznających systemu. Do jego obowiązków należy również rozpoznanie potrzeb klientów, zaproponowanie rozwiązań oraz pomoc w ich wdrożeniu i przedstawienie korzyści z niego wynikających. W związku z tym można stwierdzić, że programista SAP to specjalista odpowiedzialny za modyfikacje systemu, a konsultant SAP to specjalista, który prezentuje je klientowi i wskazuje kierunek, w którym można podążać dalej.

Programista SAP – zarobki w Polsce i za granicą

 Praca w zawodzie programisty SAP wiąże się z wysokim wynagrodzeniem, które jest adekwatne do obowiązków na tym stanowisku oraz wymaganego od kandydatów doświadczenia. Szacuje się, że samodzielny programista SAP może liczyć w Polsce na zarobki w granicach 8-12 tys. zł brutto miesięcznie. Oczywiście uzależnione są one od kilku czynników, takich jak doświadczenie, wielkość firmy, lokalizacja, czy rodzaj umowy (etat, czy B2B). W przypadku starszego specjalisty można liczyć na wynagrodzenie w granicach 17-20 tys. zł brutto miesięcznie.

Na zdecydowanie wyższe zarobki mogą liczyć programiści SAP za granicą. Przykładowo w Niemczech programista SAP z odpowiednim doświadczeniem może liczyć na roczne wynagrodzenie w granicach 200 – 250 tys. euro.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.