obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Manager Projektu RPO

Manager Projektu RPO

Wiele firm zleca na zewnątrz część, a niekiedy nawet cały proces rekrutacji, aby osiągnąć swoje cele HRowe. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby zatrudniać osoby, które są w stanie być doskonałym łącznikiem między zasobami w projekcie RPO, a odbiorcami usługi i doskonale zdają sobie sprawę jak ważna jest komunikacja pomiędzy rekrutacją a managerami zatrudniającymi.

I dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy doborze Managera projektu RPO. Managerowie projektów RPO, czasami nazywani "liderami RPO", odgrywają zasadniczą rolę w tworzeniu zespołu skutecznych rekruterów oraz rekruterów, którzy osiągają postawione cele.

Do obowiązków Managera RPO należy utworzenie zespołu rekruterów, którzy są dopasowani do projektu, ukształtowanie kultury pracy w zespole, przekazywanie wizji klienta, misji i kultury firmy, motywowanie zespołu i wreszcie utrzymywanie kontaktu z klientem na każdym etapie procesu rekrutacyjnego oraz raportowanie wszelkich działań.

Niezbędne umiejętności i kompetencje Managera RPO

Istnieje duże podobieństwo pomiędzy umiejętnościami kierownika projektu a managera projektu RPO. Oba stanowiska wymagają dużych umiejętności komunikacyjnych i kompetencji przywódczych.

Poniżej prezentujemy kluczowe kompetencje i umiejętności charakteryzujące skutecznych Managerów projektów RPO.

1. Definiowanie strategii zatrudniania i celów rekrutacyjnych.

Managerowie projektów RPO są w stanie stworzyć precyzyjny plan z jasnymi KPIsami i strategią osiągnięcia pożądanych rezultatów. W parze z tym kompetencjami idą doskonałe umiejętności komunikacyjne oraz umiejętność jasnego przekazywania postępów w zatrudnianiu. Managerowie RPO potrafią także precyzyjnie  przewidzieć  potencjalne przeszkody, które mogłyby zagrozić realizacji celu rekrutacyjnego.

2. Zarządzanie bieżącymi wymaganiami dotyczącymi zatrudniania i zmianami w zakresie rekrutacji.

W praktyce, często , plany zatrudnienia ulegają zmianom. Dzieje się tak ze względu na zmiany w strategii lub kiedy  firma decyduje się na otwarcie nowej jednostki biznesowej, która wymaga nowych pracowników. Dlatego istotne jest, aby Managerowie RPO byli w stanie szybko dostosować się do zmian w planie zatrudniania i prowadzili zespół rekrutacyjny we właściwym kierunku.

3. Kluczowy aspekt:  zarządzania relacjami

Relacje to fundament, na którym zbudowany jest każdy dział HR i każdy projekt RPO. Każdy lider rekrutacji, w tym RPO Manager musi posiadać umiejętność rozwijania silnych relacji z rekruterami RPO, wewnętrznym zespołem (zespołami) HR, kandydatami, interesariuszami itp. Managerowie RPO doskonale budują również zaufanie z hiring managerami, dając im pewność, że plany rekrutacyjne zostaną osiągnięte.

4. Podejście konsultacyjne i wspierające.

Jedną z kluczowych rzeczy jest konsultacyjna rola Managera RPO. Lider RPO staje się zaufanym doradcą (dla kandydatów, społeczności zatrudniającej, HR, członków zespołu), niemal nieustannie wnosi świeże pomysły i podejmuje przemyślane ryzyko podczas trwania projektu.

Liderzy projektów muszą jasno komunikować, co jest potrzebne do osiągnięcia celów rekrutacyjnych. Kiedy celem jest na przykład zatrudnienie 10 nowych programistów C++, musi być ktoś, kto będzie w stanie ich poprowadzić i zweryfikować. Kiedy nie ma wystarczającej liczby liderów, którzy mogliby przyjąć nowo zrekrutowane talenty, zwiększa to ryzyko powstania mniej efektywnego zespołu i rentowności.

Czy szukasz doświadczonego Managera RPO?

W czasach, w którym firmy stają w obliczu silnej konkurencji w poszukiwaniu najlepszych talentów, aby wspierać swoje cele rekrutacyjne, ważne jest, abyś miał po swojej stronie Managera RPO, który rozumie Twoje potrzeby rekrutacyjne.

W Tap.Talent mamy doświadczenie w działaniu jako łącznik pomiędzy zasobami rekrutacyjnymi firmy i zasobami zewnętrznymi. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Tobie pomóc w znalezieniu talentów.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.