obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Jak skutecznie prowadzić blog firmowy?

Jak skutecznie prowadzić blog firmowy?

Jak tworzyć angażujące treści na bloga?

W obecnych czasach, w dobie informacyjnego zgiełku tworzenie angażującego bloga to nie lada wyzwanie. Coraz ciężej jest się wyróżnić, a co więcej zainteresować swoich czytelników. Jak sprawić, żeby odbiorcy naszych treści poświęcili nam swoją uwagę? 

Kluczowe jest ustalenie tematu bloga. Powinien być zgodny np. z przesłaniem i misją naszej firmy, bądź innej działalności, którą pragniemy się podzielić. Warto wziąć pod uwagę naszych odbiorców. Wczuć się na chwilę w ich rolę i pomyśleć, czego oczekują. Postarajmy się wybierać tematy, które są niewyczerpane. Takie, o których naprawdę dużo jesteśmy w stanie napisać. Następnie skorzystajmy z wyszukiwarek do słów kluczowych – poprawią one pozycjonowanie naszych treści na Google. 

Warto zadbać również o przejrzystość tekstu. Stosujmy nagłówki, pogrubienia, akapity. Taka treść jest o wiele bardziej przyciągająca i angażująca. Nie zapominajmy o zdjęciach. Wszyscy je lubią i potrafią idealnie uzupełnić nasz wpis. Bezpośrednie zwroty do adresatów naszego bloga są równie istotne. W ten sposób nasz czytelnik poczuje się bardziej zrozumiany i zaopiekowany. 

W jaki sposób poznać potrzeby naszych odbiorców?

Odkrycie potrzeb czytelników naszego bloga jest kluczowe. Można powiedzieć, że jest to połowa sukcesu. Umożliwia nam to dostarczanie angażujących treści. Takich, których nasi odbiorcy naprawdę potrzebują. Ale jak to zrobić?

Zbuduj wirtualną relację ze swoimi odbiorcami. Zapytaj ich, o czym chcieliby czytać. Wystarczy postawić pytanie pod koniec naszego wpisu, jeżeli oczywiście mamy możliwość umożliwienia naszym czytelnikom opcji komentowania. Jest to bardzo lubiana forma i przynosi ogromne rezultaty. Warto uruchomić również ankiety i udostępnić je na naszym portalu. Jeżeli dysponujemy odpowiednimi środami, narzędzia tj. Google Analytics potrafią zmierzyć ruch na naszej stronie. Jest to cenna wskazówka, ponieważ umożliwia nam zobaczenie, które wpisy blogowe są najbardziej lubiane. 

W Internecie istnieje naprawdę dużo blogów. Delikatna inspiracja może być również pomocna i może wpłynąć na jakość produkowanych przez nas treści. 

Czy ludzie wciąż czytają blogi?

Mimo iż wydawałoby się, że nie – tzw. pamiętniki internetowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Zrzeszają wielu czytelników i tworzą ogromne społeczności internetowe. Dlaczego?

Specyfika treści odgrywa tutaj dużą rolę. Blogi dostarczają wartościową wiedzę na wiele tematów. Często są rozbudowane i naprawdę angażujące. Są publikowane na różnych portalach, co również wpływa na ich żywotność w Internecie. Jeśli są tworzone zgodnie z zasadami SEO, wyświetlają się jako pierwsze po wpisaniu pożądanej przez nas frazy. Zazwyczaj klikniemy właśnie w takie. 

Warto pamiętać o istnieniu blogów. Są źródłem ogromnej wiedzy. Często stawiają na indywidualność i nie unikają osobistych, a czasem nawet kontrowersyjnych opinii. 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.