obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Jak rekrutować do SSC/BPO?

Jak rekrutować do SSC/BPO?

Czym jest SSC i BPO?

SSC (z ang. Shared Services Centers) czyli współdzielone usługi finansowe oraz BPO (z ang. Business Process Outsouring) czyli outsourcing procesów biznesowych to dziedziny, które aktualnie bardzo mocno się rozwijają. 

Głównym zadaniem SSC jest świadczenie wsparcia w księgowości, finansach, IT. BPO to model, który oferuje bardzo różnorodne usługi: HR, marketing, rachunkowość. Firmy coraz częściej decydują się na przekazanie swoich procesów biznesowych do specjalistycznych centrów usług – mowa o SSC i BPO.

Jak rekrutować do SSC i BPO? 

Na początek warto opracować strategię rekrutacyjną. Pomocne mogą być następujące pytania: Czego potrzebujemy? Jakim budżetem dysponujemy? Na czym powinniśmy skupić się najbardziej?

W momencie gdy nasze cele zostaną zdefiniowane, należy stworzyć oferty pracy. Pamiętajmy o tym, by były przejrzyste. Piszmy o stanowisku krótko i na temat, by uniknąć niepotrzebnych pytań od kandydatów. Warto napisać również o możliwościach rozwoju w firmie – wiele osób kładzie na to szczególny nacisk. Ludzie szukają teraz czegoś więcej niż tylko pracy. 

Proces rekrutacji w SSC/BPO jest bardziej złożony. Przygotujmy dla naszych kandydatów testy podstawowych umiejętności oraz analizę różnorodnych przypadków biznesowych. Rozmowa w języku obcym wydaje się być równie istotna.

Współpraca z uczelniami i szkołami to doskonały sposób na pozyskiwanie młodych talentów. Programy stażowe, praktyki mogą pomóc w identyfikowaniu i szkoleniu przyszłych liderów branży SSC/BPO.

Jeśli to możliwe zainwestujmy w narzędzia, które pozwolą nam zarządzać bazą kandydatów. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie usprawni cały proces rekrutacyjny. 

Podsumowanie

Rekrutacja do firm SSC i BPO to kluczowy element osiągnięcia sukcesu w tych dynamicznie rozwijających się branżach. Definiowanie oczekiwań, tworzenie atrakcyjnych ofert pracy, dostosowywanie procesu rekrutacji do specyfiki branży oraz partnerstwo z uczelniami, stanowią nieodzowne elementy tej sztuki. Przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych talentów to inwestycja w przyszłość, która umożliwia organizacjom osiągnięcie efektywności operacyjnej i konkurencyjności na globalnym rynku.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.