obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Dlaczego lubię swoją pracę?

Dlaczego lubię swoją pracę?

Zawsze się zastanawiałam czym powinnam się zajmować by powiedzieć, że lubię swoją pracę. Czy ma to być hobby, które przynosi dochód? Albo po prostu niewymagająca spokojna praca? Czy jednak większą rolę grają benefity oraz atrakcyjne wynagrodzenie ? Niestety, nie zawsze te czynniki idą w parze i w większości przypadków musisz wybierać na czym zależy Ci bardziej.

W trakcie studiów pracowałam dorywczo żeby zarobić na bilet na koncert albo na prezenty dla rodziców. Wtedy nie zależało mi na poszukiwaniu pracy marzeń. Nie miałam nawet szansy na jej znalezienie. Ale nie dlatego, że się nie nadawałam na bardziej poważne role niż kelnerka czy hostessa, a dlatego, że nie miałam pojęcia czym chciałabym się zajmować. Postanowiłam spróbować swoich sił w tym, czym interesowałam się najbardziej w danej chwili. Jednak nigdy taka praca nie przynosiła nawet najmniejszej satysfakcji, a tym bardziej rozwoju.

Wraz z początkiem pracy w Tap.Talent sytuacja się zmieniła. Nie stresuję się kiedy otrzymuję nową wiadomość na Whatsappie, bo wiem, że tam są nowe żarciki, prośba o kupienie kawy po drodze, bo możemy nie przetrwać do 16 albo “puk puk”, co oznacza, że ktoś znów zapomniał karty i nie może wejść do biura. Praca przestała być dla mnie czymś nieprzyjemnym i stresującym. Biuro stało się dla mnie miejscem, gdzie czasami nawet odpoczywam. Oczywiście to nie oznacza, że się nudzę, ale że potrafię przynajmniej na pół dnia zapomnieć o prywatnym życiu.

Jakie czynniki wpływają na zadowolenie z pracy? Moją odpowiedzią jest zespół, zespół i jeszcze raz zespół. Będąc osobą introwertyczną, nie potrzebuję stałego towarzystwa i nie przeszkadza mi spędzanie czasu samej ze sobą. Aczkolwiek 8 godzin pracy w towarzystwie swoich kolegów w jednym pomieszczeniu i nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Nawet jak jest mi trudno otworzyć oczy o 7 rano, to i tak z przyjemnością się zbieram i przychodzę do biura. Nie czuję presji, nie mam wrażenia, że idę do pracy, tylko bardziej do swoich przyjaciół. Nawet kiedy mam do zrobienia nieco trudniejsze zadanie, wiem że nowe cytaty pojawią się na tablicy i odbędzie się poważna dyskusja na temat piątkowego obiadu. Nic tak nie motywuje do pracy jak zdrowa, prawie rodzinna atmosfera. I to jest właśnie to, dlaczego lubię swoją pracę.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.