obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Content Marketing- o segmentowaniu treści i doborze form wypowiedzi.

Content Marketing- o segmentowaniu treści i doborze form wypowiedzi.

Wiesz już z kim chcesz się komunikować, więc czas na kolejne zadanie – dobór treści do odpowiednich grup. Zastanów się, co może zainteresować Twoich idealnych kandydatów i twórz takie treści, które przyciągną ich do Twojej firmy.

Warto stworzyć segmenty, które ułatwią Ci zadanie. Możesz swoje treści (i odbiorców) podzielić ze względu na:

  1. Specjalizację / wykształcenie – pomyśl o tworzeniu treści, które zainteresują osoby z konkretną specjalizacją lub np. absolwentów konkretnych studiów.
  2. Poziom doświadczenia – inne treści będziesz kierować do osób szukających pierwszej pracy lub praktyk, a inne do osób z doświadczeniem zawodowym.
  3. Aktywność na rynku pracy – czy Twoi kandydaci aktywnie szukają pracy czy są pasywnymi kandydatami, którzy mają świetną prace i w ogóle nie myślą o jej zmianie.
  4. Kulturę organizacyjną – pomyśl o tworzeniu treści, które w sposób autentyczny pokażą kulturę Twojej firmy, żeby przyciągać dobrze dopasowanych kandydatów.
  5. Zainteresowania – co będzie interesujące z punktu widzenia docelowej grupy kandydatów. Czy dla Twoich odbiorców ważny jest rozwój, atmosfera, ścieżka awansu, a może tylko wysokość wynagrodzenia i świadczenia pozapłacowe? Dopasuj treści tak, żeby dowiedzieli się tego, co ich interesuje.

To oczywiście tylko kilka przykładów, jak możesz posegmentować treści. Zastanów się, co będzie ważne dla Twoich odbiorców i dla Ciebie z punktu widzenia budowania marki pracodawcy. Jak się chcesz pozycjonować i do jakich kandydatów trafiać.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.