obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Zapraszamy na „Rozprawy HR Brygady”- Rozprawa 14: „Integracja pracowników”

Zapraszamy na „Rozprawy HR Brygady”- Rozprawa 14: „Integracja pracowników”

Integracja pracowników to niezwykle ważnym element funkcjonowania firmy. Jeszcze kilka lat temu integracje zespołu pracowników były praktykowane tylko w wielkich firmach, korporacjach. Dziś nie ma znaczenia czy firma jest duża czy mała, właściciele wiedzą, że bardzo ważnym jest umiejętne zadbanie o swoich podwładnych.

Team Building czyli nic innego jak skuteczne budowanie zespołu. Nie wystarczy posiadać w firmie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, zbudować działający system zarządzania, prawidłowo rozdzielić zadania. Ogromnym wyzwaniem jest umiejętne budowanie skutecznej komunikacji pomiędzy pracownikami, która na żadnym poziomie nie będzie zakłócona. Bez tego nie ma zespołu i nawet posiadając najlepszych pracowników, funkcjonowanie całości nie będzie w żaden sposób takie jak należy. Oprócz umiejętnej współpracy, zgrana ekipa to gwarancja skutecznego rozwiązywania problemów, radzenia sobie ze stresem. Ludzie znający się lepiej, potrafiący otwarcie, bezproblemowo artykułować swoje pomysły, wnioski na forum firmowym. To znacznie polepsza współpracę.

Integracja pracowników to oczywiście zwiększenie efektywności. Przygotowanie wyjazdów integracyjnych, wspólnych spotkań po godzinach pracy znacznie wpływa na atmosferę i komfort pracy. Dobrze zaplanowane spotkania integracyjne pozwalają budować prawidłowe relację pomiędzy pracownikami, niezależnie od zajmowanego przez nich stanowiska. Bliższe poznanie się na stopie prywatnej, luźniejszej, niż ma to miejsce w pracy będzie miało odniesienie do późniejszych efektów wykonywanych zadań. Pracownik czujący się w pracy komfortowo, pracownik wiedzący, że może liczyć na swoich kolegów będzie pracował pewniej, będzie mógł skupić się tylko i wyłącznie na zadaniach postawionych przez pracodawcę.

Bardzo istotną korzyścią jaką dają integracje pracownicze jest budowanie lojalności zatrudnionych, utożsamianie się ich z firmą. Regularne ale i przemyślane spotkania integracyjne sprawiają, że pracownicy nie czują się tylko i wyłącznie małymi trybikami w ogromnej machinie. Skutecznie zacieśniają się więzi na linii pracownik – firma. Są mniej chętni do porzucenie miejsca pracy, szukania czegoś nowego. Dodatkowo poprzez identyfikację z firmą stają się wydajniejsi, lepiej rozumieją cele firmy i efektywnie dążą do ich zrealizowania.

Oczekiwania względem pracodawców stale rosną, a pozytywna atmosfera w pracy to element, na który zwraca uwagę coraz więcej osób poszukujących pracy. Odpowiednie podejście do obowiązków służbowych i ludzi pozwala pracodawcom na tworzenie zgranych zespołów i kreowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.