obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Wizerunek pracodawcy i jego znaczenie w rekrutacji

Wizerunek pracodawcy i jego znaczenie w rekrutacji

Czym jest wizerunek pracodawcy?

Wizerunek pracodawcy to sposób, w jaki firma jest postrzegana przez obecnych pracowników, potencjalnych kandydatów oraz ogół społeczeństwa. To opowieść o tym, ‘’kim jest firma’’, jakie wartości reprezentuje i co oferuje swoim pracownikom, oczywiście poza wynagrodzeniem. 

Znaczenie wizerunku pracodawcy w rekrutacji 

  1. Przyciąganie talentów: wizerunek firmy jako pracodawcy odgrywa tutaj kluczową rolę. Potencjalni kandydaci często zwracają uwagę na reputację danej firny. Są bardziej skłonni wybierać miejsca pracy, które cieszą się uznaniem i ogólną akceptacją.
  1. Utrzymanie pracowników: dobry wizerunek pracodawcy pomaga również ‘’zatrzymać’’ obecną już w firmie drużynę. Pracownicy, którzy identyfikują się z wartościami firmy i są dumni z jej wizerunku, zostaną z organizacją na dłużej. 
  1. Konkurencyjność na rynku: firma z dobrze wypracowanym wizerunkiem ma szanse na konkurowanie z innymi firmami o najlepsze talenty. Otrzymuje wtedy ogromną przewagę w dynamicznym i konkurencyjnym rynku pracy. 

Jak budować pozytywny wizerunek pracodawcy?

Określenie i promowanie jasnych wartości i kultury organizacyjnej jest kluczowe. Firma powinna zadbać o przyjazne środowisko pracy, które wspiera rozwój, różnorodność i zaangażowanie pracowników. 

Dodatkowo otwarta i uczciwa komunikacja z pracownikami i kandydatami potrafi zbudować niezburzone zaufanie. Postarajmy się informować o celach, możliwościach rozwoju w  firmie. Stosujmy tzw. komunikację transparentną – zostanie ona z pewnością zauważona i doceniona. 

Zwracajmy uwagę na opinie na portalach społecznościowych, bądź na Google. Firmy powinny śledzić i reagować na komentarze użytkowników i obserwatorów. Chociaż czasem mogą być one nieprzyjemne, warto zachować spokój i wyciągnąć z nich wnioski. Jest to działanie, które doceniają również osoby piszące opinie – są w stanie poczuć interakcję z firmą.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.