obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Studencki Team pokolenia Z

Studencki Team pokolenia Z

Nasz siedmioosobowy team konsultantów ds. rekrutacji to bez wątpienia studencki team pokolenia Z. Wszyscy są tegorocznymi absolwentami studiów dziennych o kierunkach humanistycznych, finansowych czy zarządzania. Skończyli różne wydziały, różne uczelnie, idą na różne studia magisterskie, ale łączy ich jedno - są zespołem młodych ludzi, którzy przez rok ukształtowali własne środowisko pracy, w którym czują się dobrze i mam nadzieję cały czas się rozwijają.

Kompletując zespół naszych młodych konsultantów mieliśmy przez chwilę obawy, że my - typowi przedstawiciele pokolenia Y, będziemy mieli problem z ułożeniem naszych relacji, ustaleniem wspólnych celów i wartości oraz wypracowaniem efektywnej kultury organizacyjnej. Wielu ludzi z innych generacji uważa, że pokolenie Z zamknięte jest na komunikację na żywo, woli żyć w wirtualnym świecie, a my jesteśmy jednak przyzwyczajeni do bezpośrednich spotkań czy to z Klientami, czy z Kandydatami. Nic bardziej mylnego - nasze Zetki nie mają żadnego problemu z nawiązywaniem znajomości z drugiego końca świata. Nie milczą, rozmawiają chętnie z innymi osobami i nie unikają kontaktu. Wiedzą, jak sieć może ułatwić im kontakt i korzystają z tego. Bez problemu współpracują w oparciu o narzędzie workplace z naszymi kolegami z Włoch,  przeprowadzają Skype interview z osobami z Meksyku. Są nastawieni na komunikację i do tego uczą nas nowych narzędzi komunikacji.

O pokoleniu Z mówi się również jako o ludziach zorientowanych na multitasking - są wielozadaniowi. Naturalne jest dla nich oglądanie serialu na Netflixie, scrolowanie Instagrama i jednoczesne przeglądanie tablicy Facebooka. Stąd bardzo ważne było dla nas stworzenie kultury pracy opartej o wiele różnorodnych zadań. Nasi konsultanci nie tylko są skupieni na procesach rekrutacyjnych, ale jednocześnie szukają informacji w sieci o najnowszych trendach na rynku pracy, angażują się we współpracę z organizacjami promującymi start-upy na rynku wrocławskim, a przy okazji składają zamówienia na materiały biurowe i reklamowe.

Zetki cenią siebie i swoją wiedzę. W ich przypadku nie wchodzi w grę opcja darmowych praktyk, w trakcie których będą parzyć kawę. Dlatego w Tap.Talent wprowadziliśmy kilka darmowych dni próbnych po to, aby zobaczyć czy  odpowiada im atmosfera naszego start-upu. Później oferujemy płatny staż, podczas którego dostają samodzielne i odpowiedzialne zadania takie jak: samodzielny kontakt z Kandydatem, podejmowanie decyzji odnośnie alokacji budżetu na konkretne ogłoszenia. Oczekiwane przez Zetki wynagrodzenie może być dużo wyższe niż kilka lat temu na rynku pracy absolwenta. Mamy tego świadomość i dlatego każdemu dajemy możliwość zarobienia satysfakcjonującej prowizji.

Pokolenie Zet wybiera pracodawców, którzy zapewnią im możliwość kolektywnego/ grupowego rozwiązywania problemów. Ważne dla nich będzie  to, czy  pracodawca prowadzi działania CSR. Dlatego my, jako zespół, który ma duże pokłady empatii dla zwierząt, organizujemy  zbiórki karmy dla schroniska, stajemy się domem tymczasowym dla małych pupili oraz myślimy o wirtualnej adopcji hipopotama w zoo.

Co jest ważne przy zarządzaniu młodym zespołem?  Osoby te są zazwyczaj bardzo ambitne i pracowite, zniechęcają się dość szybko przy powtarzalnych zadaniach, więc wyzwaniem dla lidera staje się zmotywowanie pracownika. Generacja Z oczekuje  urozmaicanych i ciekawych obowiązków oraz spersonalizowanych programów rozwojowych. Zetki dają dużo w zamian. Są gotowe ciężko pracować i związać się z firmą na dłużej.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.