obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Lato w firmie. Wakacyjne atrakcje i bonusy dla pracowników

Lato w firmie. Wakacyjne atrakcje i bonusy dla pracowników

Sezon wakacyjny się rozpoczął i praca w biurze czy z domu gdy za oknem świeci słońce, może wydawać się trudniejsza niż zazwyczaj. Jak w obecnych czasach wprowadzić wakacyjną energię do zespołu? Ciekawych pomysłów jest kilka.

Gdyby nie czas pandemii to wiele firm organizowałoby imprezy integracyjne/ summer party nawiązujące nazwą i motywem przewodnim do trwających wakacji. Jeszcze dwa lata temu wiele firm bawiło się na przy wodzie, na piasku  organizując Hawaii Party czy Summer BBQ. Z racji okresu w jakim obecnie się znajdujemy, firmy raczej rezygnują z dużych imprez integracyjnych, stawiając na zabawę w mniejszym gronie lub organizując inne letnie atrakcje dla pracowników. Pomysłów jest kilka.

Mega Teleturniej: zdrowa rywalizacja między pracownikami w najpopularniejszych polskich teleturniejach: Familiada, Jaka To Melodia czy Milionerzy. Wystarczy delikatnie przeprogramować i tak używane już aplikacje, i gotowe! Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwa doświadczony animator ze specjalnie przygotowanego studia.

Warsztaty integracyjne: łączenie przyjemnego z pożytecznym i budowanie zespołu jest możliwe także online. Warsztaty kulinarne, wspólne kręcenie “pandemicznego teledysku”, warsztaty z tworzenia lasu w słoiku, budowanie budek dla ptaków czy domków dla pszczół – to tylko niektóre propozycje na team building online. Na potrzeby przeprowadzenia eventu online firmy dostarczają każdemu uczestnikowi potrzebne materiały i składniki.

Gry zadaniowe: tzw. Home Challenge to zabawa, podczas której uczestnicy rywalizują ze sobą na specjalnie przygotowanej platformie. Czekają na nich  kreatywne i wciągające zadania i misje. Animatorzy sprawdzą umiejętności logicznego myślenia, manualne, a nawet kulinarne! Oprócz tego uczestników może również czekać test z wiedzy o firmie. Zadania są podzielone na indywidualne oraz grupowe, a o wyniku końcowym zdecyduje umiejętność pracy w grupie.

Wakacyjne gadżety
Pracownicy często mogą liczyć też na wakacyjne gadżety. Torby, smycze i, bidony, breloki na pewno umilą letnie wycieczki. Dobrym pomysłem jest także specjalna letnia edycja gadżetów, wśród których są m.in. kosze piknikowe, sofy i maty plażowe. Wiele firm zachęca pracowników na urlopach  do przysyłania zdjęć z gadżetami i logo , które są później nagradzane smakołykami.

Więcej wakacji
Najlepszym wakacyjnym prezentem dla pracowników jest po prostu... więcej wakacji. Można pomyśleć o dodatkowym dniu urlopu.

Chociaż żadne wakacyjne atrakcje nie zastąpią prawdziwego urlopu, mogą one zacznie umilić pracownikom letnie dni spędzane za biurkiem. Dla pracodawców jest to też dobra okazja do zintegrowania zespołu i zadbania o panującą w nim atmosferę.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.