obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Jak rekrutować kontraktorów IT?

Jak rekrutować kontraktorów IT?

Kim są kontraktorzy IT?

Kontraktorzy IT, znani również jako freelancerzy IT lub specjaliści IT na zlecenie, to profesjonaliści z dziedziny informatyki, którzy pracują jako niezależni wykonawcy lub zleceniobiorcy, świadcząc usługi na podstawie umów krótkoterminowych. 

Kontraktorzy IT posiadają specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informatycznych i są zatrudniani do realizacji konkretnych projektów lub zadań.

Jak efektywnie rekrutować kontraktorów IT?

Po pierwsze określ wymagania projektu. Postaraj się dokładnie zdefiniować cel zadania. Uwzględnij wymagane technologie, narzędzia, języki programowania. Im precyzyjniej określisz wymagania, tym łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednich kontraktorów. 

Po drugie wykorzystaj portale rekrutacyjne. Linkedin, Glassdoor, Indeed to platformy, które zdecydowanie usprawnią cały proces. Najlepiej byłoby korzystać z kilku naraz, by dotrzeć do jak największej liczby talentów. Osoby z tej branży zazwyczaj posiadają profil na tego typu kanałach, dlatego Twoja obecność jest tam również kluczowa.

Po trzecie – sieciowanie. Relacje w świecie IT są naprawdę istotne. Skorzystaj z sieci kontaktów w branży, aby znaleźć rekomendacje i polecania. Kontraktorzy często polegają na opiniach i rekomendacjach swoich kolegów z branży. 

Elastyczność w umowach pracy – o tym na pewno nie można zapomnieć. Postaraj się rozważyć różne modele zatrudnienia. Dla freelancerów jest to tzw. standard. 

Czego pragną kontraktorzy IT?

Poznaliśmy już kilka zasad udanej rekrutacji z poziomu rekrutera. Teraz warto skoncentrować się na potrzebach naszych kandydatów – na co zwracają uwagę najbardziej?

  1. Wynagrodzenie – nic nowego. Jest to zazwyczaj jeden z kluczowych aspektów przy wyborze danej firmy. Kontraktorzy szukają konkurencyjnych stawek, które będą w stanie odzwierciedlić ich unikalne umiejętności.
  1. Terminy i czas trwania umowy – a konkretniej elastyczność. Dla freelancerów IT jest to czynnik bardzo istotny. Mogą być zainteresowani zarówno krótkoterminowymi projektami, jak i dłuższymi umowami.
  2. Innowacyjne technologie – kontraktorzy IT pragną podążać za najnowszymi trendami, zgodnie z tym jak porusza się cała branża informatyczna. Preferują projekty, które oprócz pracy i wynagrodzenia, dostarczą im również element rozwoju.  

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.