obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Jak rekrutować inżynierów?

Jak rekrutować inżynierów?

Wyzwania rekrutacji inżynierów

Rekrutacja inżynierów to wielkie wyzwanie. Branża techniczna znana jest z ogromnej konkurencji i nieustannie ewoluujących wymagań. Rekrutacja tej grupy określana jest często jako ‘’specyficzna’’. Dlaczego? 

Po pierwsze warto stworzyć zespół, który będzie wzorowo współpracował. Jest to bardzo istotne dla realizacji projektów technicznych. Współpraca i prawidłowa komunikacja to klucz do sukcesu przy tego typu zadaniach.

Po drugie powinniśmy stworzyć strategię rekrutacyjną, która wyróżni się na tle konkurencji. Dbajmy o przejrzystą komunikację. Starajmy się jasno przedstawić kandydatom wszystkie potrzebne im informacje. Stawiajmy na konkrety – ta branża je lubi.  

Po trzecie pamiętajmy o prowadzeniu innowacyjnej rekrutacji. Korzystajmy z narzędzi, które są teraz ‘’na topie’’. Z racji tego, że branża inżynierska podąża za najnowszymi trendami – ich obecność zostanie z pewnością zauważona i doceniona przez kandydatów.

Wykorzystywanie sieci kontaktów

Sieć kontaktów w świecie inżynierów jest niezwykle cenna. Przynosi korzyści zarówno dla rekrutera, jak i kandydata. 

Dzięki relacjom z innymi specjalistami z branży, rekruterzy mogą lepiej zrozumieć trendy rekrutacyjne, oczekiwania kandydatów oraz dostępność konkretnych umiejętności. 

Kandydaci bardziej ufają firmom, które zostały polecone przez kogoś z ich sieci kontaktów. Zwiększa to szanse na przyciągnięcie najlepszych inżynierów, którzy często polegają na rekomendacjach od znajomych z tej samej branży.

Nie za

pominajmy również o budowaniu własnej sieci kontaktów. Linkedin to idealne narzędzie do tego typu działań. Różnorodne filtry dostępne w tym portalu umożliwiają dotarcie do najlepszych talentów. 

Co najbardziej cenią sobie inżynierowie podczas procesu rekrutacji?

Branża techniczna lubi konkrety, ale to już wiemy. Przedstawiajmy jasno wymagania i oferujmy kandydatom skondensowane informacje na temat poszczególnych stanowisk. Starajmy się używać terminologii przyporządkowanej do tej branży. 

Warto zaoferować konkurencyjne wynagrodzenie – jest to jeden z kluczowych elementów, na które zwraca uwagę kandydat. Inżynierowie otrzymują bardzo dużo podobnych do siebie ofert pracy, więc wszelkie działania konkurencyjne są tutaj bardzo istotne. 

Informujmy kandydatów na bieżąco o kolejnych etapów rekrutacyjnych. W takich momentach nikt nie lubi niespodzianek. Upewnij się, że jest to proces sprawiedliwy i dostosowany do danego stanowiska. 

Inżynierowie kładą ogromny nacisk na rozwój. Postarajmy się uwydatnić w ofercie pracy wszelkie możliwości rozwojowe w firmie. Zaprezentujmy miejsce pracy, do którego zapraszamy w jego pełnej okazałości. Jest to klucz do sukcesu rekrutacyjnego.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.