obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Czym jest marketing rekrutacyjny?

Czym jest marketing rekrutacyjny?

Zacznijmy od początku…

Marketing rekrutacyjny w dobie olbrzymiej konkurencji o pozyskiwanie najlepszych talentów, stał się nieodłącznym elementem strategii rekrutacyjnych. Jest to podejście, które wykracza poza tradycyjne metody. Łączy narzędzia i techniki marketingu. 

Określany jest również jako Employer Branding – ta strategia ma na celu promowanie firmy jako atrakcyjnego pracodawcy. Jest to także proces budowania pozytywnego wizerunku organizacji, zarówno w oczach swoich obecnych pracowników, jak i potencjalnych kandydatów. 

Kluczowe elementy marketingu rekrutacyjnego

Employer Branding, o którym już wspominałam,  jest ważnym elementem marketingu rekrutacyjnego. Skupia w sobie wszystkie działania mające na celu postrzeganie naszej firmy jako wartościowej i wiarygodnej. 

Content Marketing koncentruje się na tworzeniu ciekawych i angażujących treści, które również mogą wpłynąć na przyciągnięcie nowych pracowników. Jest to kolejne narzędzie, które ma wpływ na marketing rekrutacyjny. 

Social Media – tego chyba nie muszę tłumaczyć. Platformy społecznościowe odgrywają ważną rolę w promowaniu wizerunku naszej firmy. Pozwalają na dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych pracowników, a co najważniejsze? Są lubiane i odwiedzane przez miliony użytkowników. 

Analiza danych i analityka – a dokładniej możliwość monitorowania i analizy wyników naszych działań około marketingowych. Firmy mogą mierzyć efektywność swoich kampanii rekrutacyjnych lub identyfikować obszary do poprawy.

Dlaczego marketing rekrutacyjny jest tak ważny?

Po pierwsze marketing rekrutacyjny ma szanse wyróżnić się na tle konkurencji. W dzisiejszym świecie biznesu, talenty są w centrum uwagi każdej organizacji. Jeśli poprowadzimy naszą rekrutację marketingową w sposób angażujący i innowacyjny, mamy szanse na najlepsze wyniki. 

Po drugie dobre praktyki rekrutacyjne są w stanie przyciągnąć osoby o odpowiednich umiejętnościach. Przekłada się to na wzrost produktywności pracowników oraz na jakość wykonywanej pracy. 

Po trzecie prowadzenie odpowiedniego marketingu rekrutacyjnego może wpłynąć na redukcję kosztów rekrutacji. Jeśli dokładnie zapoznamy się z działaniami, które możemy wykonywać -  a uwierzcie mi – jest ich bardzo dużo, mamy szanse na naprawdę zadowalające efekty. Powodzenia!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.