obróć telefon, aby przeglądać naszą stronę
Trendy EB w roku 2024

Trendy EB w roku 2024

Nowy rok to czas nowych wyzwań, możliwości i trendów. W roku 2024 w przypadku employer brandingu, zaobserwujemy kontynuację tego, z czym już się mierzymy, a więc m.in. rosnące znaczenie różnorodności, employee advocacy czy wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Employee Advocacy, czyli dosłownie rzecznictwo pracowników, polega na produkcji treści, które pracownicy mogą udostępniać na swoich profilach w mediach społecznościowych. To prosty sposób na zwiększenie zasięgu marki pracodawcy oraz uzyskanie pozytywnych opinii.

Dlaczego to takie ważne? W trakcie szukania pracy kandydaci polegają nie tylko na informacjach podanych w ogłoszeniu przez pracodawcę, ale posiłkują się także danymi z serwisów społecznościowych, które mówią więcej o kulturze organizacyjnej firmy, niż to, co piszemy w ofertach.

Wykorzystanie AI i analizy danych do budowania wizerunku pracodawcy

Data analytics odgrywa coraz ważniejszą rolę w zarządzaniu wizerunkiem pracodawcy. Analizy oparte na danych pomagają organizacjom świadomie budować strategię employerbrandingową i dopracować komunikaty, a także weryfikują efektywność działań w grupie docelowej i stosowanych narzędzi. Wsparciem przy przetwarzaniu danych staje się również sztuczna inteligencja. Dodatkowo, dzięki AI firmy zyskują możliwość automatyzacji procesów i tworzenia bardziej spersonalizowanych doświadczeń dla kandydatów czy pracowników, przy takich etapach jak proces rekrutacji czy zarządzanie talentami.


Autentyczność i transparentność w komunikacji pracodawcy

Transparentna komunikacja bardzo mocno buduje zaufanie pracowników (i kandydatów w procesie rekrutacji). Zaufanie z kolei jest jednym z fundamentów zadbania o naprawdę dobre doświadczenia pracowników (ich poziom #EmployeeExperience), czyli długotrwałe nastawienie na budowanie dobrego miejsca pracy.

Praca hybrydowa

Elastyczność i praca zdalna stały się ważną częścią wizerunku pracodawcy w ostatnich latach. Firmy oferujące swoim pracownikom te możliwości mają przewagę konkurencyjną nad innymi – kandydaci często w ogóle nie biorą pod uwagę ofert, w których nie ma (lub jest w minimalnym zakresie) pracy zdalnej. Coraz więcej pracodawców wprowadza jasno określone zasady pracy hybrydowej, a działy HR i EB głowią się nad tym, w jaki sposób zachęcić pracowników do powrotu do biur, a kandydatów do aplikowania. Dlatego jednym z wyzwań tego roku będzie kontynuacja adaptacji do nowej rzeczywistości pracy, która łączy elastyczność z efektywnością, zarówno dla pracowników, jak i dla przyszłych kandydatów.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco ze światem rekrutacji.

Podając swój adres e-mail akceptujesz naszą politykę RODO oraz sposób przetwarzania danych osobowych.